info:

TEATR MANDALA powstał w 1983 roku, w Krakowie. Od początku istnienia zespół złożony z absolwentów krakowskich uczelni artystycznych oraz międzynarodowej grupy aktorów pracował pod kierunkiem Katarzyny Deszcz i Andrzeja Sadowskiego.
W 1987 roku członkowie zespołu powołali do istnienia własne centrum poszukiwań teatralnych, będące miejscem prezentacji nowych kierunków w sztuce teatru, z udziałem artystów polskich i zagranicznych.
W ciągu 10 lat prowadzono szereg eksperymentów, których inspiracją były zarówno orientalne techniki teatralne jak też i współczesne trendy w dziedzinie teatru i tańca.
Po zakończeniu okresu poszukiwań i eksperymentów, tzw. "okresu mandalicznego" (1982 - 92), członkowie zespołu podjęli decyzję o zamknięciu teatru w dotychczasowej formie i powołaniu Stowarzyszenia Mandala.

Od 1993 roku zmianie uległ cały system organizacyjny i administracyjny zespołu. Zrezygnowano z utrzymywania stałego zespołu artystycznego oraz stałej siedziby i podjęto współpracę z wieloma artystami na warunkach impresaryjnych. Prace w ramach stowarzyszenia prowadzone były w kilku pod-zespołach artystycznych (Deszcz/Sadowski & Mandala Kompany, Mala Performance Group, Sadek).
Od 1995 roku Stowarzyszenie Mandala rozpoczęło stałą współpracę z teatrami londyńskimi, zwłaszcza z zespołem Scarlet Theatre.

Swoje spektakle Teatr/Stowarzyszenie Mandala prezentował/o/ na setkach scen dramatycznych w 35 krajach świata.

Teatr/Stowarzyszenie Mandala istniał do marca 2003 roku.

 
   info historia edukacja spektakle repertuar persony aktualności kontakt